KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ARCHITEKTONICZNEJ ZAGOSPODAROWANIA TURYSTYCZNEGO CENTRUM NIECHORZA

I -MIEJSCE, PROJEKT PRZEZNACZONY DO REALIZACJI
Data wykonania projektu : 10.2004

Proponowana przez nas koncepcja nowego centrum, obejmuje utworzenie dwóch niezależnych placów. Jeden z nich znajdowałby się w miejscu istniejącego placu ograniczonego ulicami Parkową  i Mazowiecką, drugi z nich powstałby po planowanym wyburzeniu obiektów zlokalizowanych w sąsiedztwie ośrodka „Gromada”. Pierwszy plac posiada już charakter centralnego punktu w miejscowości który podtrzymujemy, drugi plac projektujemy jako miejsce „mniej gwarne”. Pierwszy z placów został zagłębiony i przedzielony ciągiem pieszym. Po obu jego stronach zaprojektowano elementy małej architektury wykorzystujące wodę.

 

W części południowej teren wznosi się nieznacznie, kończąc się wykonaną z betonu ławką. Na wzniesieniu tym ustawione są sześcienne kostki wykonane z polerowanego kamienia. Część  z nich jest małą fontanną, woda oblewa element tworząc rodzaj „wodnej powierzchni”. Pozostałe służą do siedzenia.
W części północnej zaprojektowano dużą fontannę, częściowo wchodzącą w chodnik. Opcjonalnie jest to fontanna interaktywna, czerwone kwadratowe płyty, służyłyby do włączania odpowiednich strumieni fontanny. Zagłębienie terenu i stopnie wokół, tworzą wygodne i przyjemne miejsca do posiedzenia.
Oba place łączy wcześniej wspomniany ciąg pieszy, podkreślony kolorem i formą. Pomiędzy placami wije się on przez istniejącą zabudowę – przeważnie są to lokale gastronomiczne. Odpowiednio ustawione pergole podkreślają walory tych obiektów i tworzą niesamowitą kameralną atmosferę. Gwarantują to odpowiednio dobrane gatunki pnączy (winobluszcze i powojniki), wyglądające atrakcyjnie przez większą część roku.

Galeria

Niniejsza strona internetowa (witryna) ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, jak również nie stanowią oferty w postaci elektronicznej w rozumieniu art. 66 ¹ Kodeksu cywilnego.