Wyróżnienie dla Zajezdni Tramwajowej Pogodno!

Wyróżnienie dla Zajezdni Tramwajowej Pogodno!
Szczecin ma najnowocześniejszą zajezdnią tramwajową w Polsce!
Kolejne wyróżnienie dla naszego miasta. Zmodernizowana zajezdnia tramwajowa na Pogodnie została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na Modernizację Roku 2015.
To już druga nagroda w konkursie Modernizacja Roku 2015, którą zdobył Szczecin. Pierwsze miejsce w rywalizacji zdobył szczeciński TBS za modernizacje kwartału w centrum miasta. W tym samym konkursie wyróżnienie otrzymała też zajezdnia na Pogodnie.
Jury oceniało przede wszystkim nowoczesność technologii, jakość wykonawstwa oraz dbałość o architekturę. – Szczecin ma najnowocześniejszą zajezdnię tramwajową w Polsce – przekonuje Hanna Pieczyńska, rzecznik Tramwajów Szczecińskich.
Modernizacja zajezdni zakończyła się w ubiegłym roku. Teraz obsługuje 127 wagonów różnego typu – głównie przegubowych, w tym: 28 tramwajów Swing oraz 73 przegubowe tatry. – Zajezdni uroku dodaje fakt, że na jej terenie odrestaurowana z najdrobniejszymi szczegółami została hala z 1934 roku, w której do dziś stacjonują tramwaje – tłumaczy Pieczyńska.
Poza tym przebudowany został układ torowy w taki sposób, aby umożliwić wyjazd zarówno w kierunku Głębokiego, jak i centrum miasta. Zajezdnia zyskała także dodatkowy 21. tor, który pełni funkcję toru objazdowego – dodaje.
Przebudowana zajezdnia to łącznie sześć kilometrów nowych torów zarówno na jej terenie, jak i w otoczeniu. Wykonawca wyposażył obiekty zajezdni w specjalistyczny sprzęt do obsługi pojazdów (m.in. tokarkę podtorową, żurawia, suwnice, podnośniki taboru, urządzenia do mycia tramwajów, system identyfikacji taboru).
Przebudowa Zajezdni Pogodno kosztowała ponad 135 MLN złotych brutto.

Źródło artykułu Onet

Zajezdnia tramwajowa

Niniejsza strona internetowa (witryna) ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego, jak również nie stanowią oferty w postaci elektronicznej w rozumieniu art. 66 ¹ Kodeksu cywilnego.